Türkçe   English   
facebook

 
İSTANBUL DÜNYAYA GÖR..
Rapora konutta balon olmadığına dair bir başka veri de 1 milyon ABD doları karşılığında alınabilecek metrekare büyüklüğü..
Devamı >
Çanakkale'de arsa fi..
İstanbul'a kurulan üçüncü Boğaz Köprüsü ve İzmit Körfez Geçişi Projesi'yle birlikte ulaştırma sektörünün üçüncü büyük ya..
Devamı >
SON DAKİKA ..
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un yeni kabineyi tanımlarken “Reform ve Atılım Hükümeti“ ifadelerini kullanmasının çok i..
Devamı >
Satın Alınan Konutla..
Türkiye genelinde Nisan ayında satılan markalı konutların yüzde 34'üne banka kredisi, yüzde 34'üne senet, yüzde 32'sine ..
Devamı >
Yabancılara Konut Sa..
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Nisan ayına ilişkin konut satış istatistiklerine göre, Nisan ayında yaban..
Devamı >
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
Yabancılara Konut Satışı Yüzde 14,4 Azaldı
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Nisan ayına ilişkin konut satış istatistiklerine göre, Nisan ayında yabancılara satılan konut miktarı bir önceki aya göre yüzde 14,4 azalarak 1.581 adet olurken bir önceki yabancılara toplam 1.595 adet konut satılmıştı.Yabancılara konut satışında ilk sırayı 540 adet konut ile İstanbul alırken İstanbul'un ardından sırasıyla 360 konut ile Antalya, 116 konut ile Bursa, 71 konut ile Yalova, 67 konut ile Trabzon ve 66 konut ile Sakarya geldi.Nisan ayında ülke uyruklarına göre en çok konut satışı 276 adet konut ile Irak vatandaşlarına yapılırken Irak vatandaşlarının ardından 172 adet konut ile Kuveyt vatandaşları, 165 adet konut ile Suudi Arabistanvatandaşları, 115 adet konut ile Afganistan vatandaşları ve 96 adet konut ile  Rusya vatandaşları takip etti.
Tarih : 24.5.2016
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.


 
Paylaş
  

 

 
saat

 

 
 
Kredi Hesapla
 
https://www.tkgm.gov.tr/tr

https://www.tkgm.gov.tr/tr

 
Gerekli Linkler

 
Gazeteler