Türkçe   English   
facebook

 
İSTANBUL DÜNYAYA GÖR..
Rapora konutta balon olmadığına dair bir başka veri de 1 milyon ABD doları karşılığında alınabilecek metrekare büyüklüğü..
Devamı >
Çanakkale'de arsa fi..
İstanbul'a kurulan üçüncü Boğaz Köprüsü ve İzmit Körfez Geçişi Projesi'yle birlikte ulaştırma sektörünün üçüncü büyük ya..
Devamı >
SON DAKİKA ..
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un yeni kabineyi tanımlarken “Reform ve Atılım Hükümeti“ ifadelerini kullanmasının çok i..
Devamı >
Satın Alınan Konutla..
Türkiye genelinde Nisan ayında satılan markalı konutların yüzde 34'üne banka kredisi, yüzde 34'üne senet, yüzde 32'sine ..
Devamı >
Yabancılara Konut Sa..
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Nisan ayına ilişkin konut satış istatistiklerine göre, Nisan ayında yaban..
Devamı >
Takvim

 
Gerekli Linkler

 
Satın Alınan Konutların Yüzde 34'ü İçin Banka Kredisi Kullanıldı
Türkiye genelinde Nisan ayında satılan markalı konutların yüzde 34'üne banka kredisi, yüzde 34'üne senet, yüzde 32'sine ise peşin ödeme yapıldı..
Nisan ayı Türkiye Konut Fiyat Endeksi'ne göre, söz konusu dönemde satılan markalı konutların yüzde 32'sine peşin ödeme yapılırken yüzde 34'üne banka kredili, yüzde 34'üne de senetle ödeme yapıldı.
Söz konusu dönemde satılan markalı konutlardan yüzde 42'si bitmiş konut stoklarından meydana gelirken yüzde 58’i ise bitmemiş konut stoklarından oluştu. Aynı dönemde İstanbul'un Anadolu yakasında satılan konutların yüzde 33’ü,  Avrupa yakasında satılan konutların ise yüzde 40’ı bitmiş konut stoklarından sağlandı.Nisan ayında markalı projeler kapsamındaki konutların yüzde 96.9 oranlık kısmı yüzde 1 KDV oranı  ile yüzde 3.1 oranlık kısmı ise yüzde 18 KDV oranı ile satıldı.
Tarih : 24.5.2016
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.


 
Paylaş
  

 

 
saat

 

 
 
Kredi Hesapla
 
https://www.tkgm.gov.tr/tr

https://www.tkgm.gov.tr/tr

 
Gerekli Linkler

 
Gazeteler